سایدینگ فایبر سمنت طرح چوب

علاقه مندان به طراحی و اجرای نمای ساختمان حتما میدانند که ساختمان سازی به سمت صنعتی شدن پیش میرود ، از این رو روی آوردن به نماهای خشک بیشتر شده است.یکی از متریال هایی که استفاده از آن باعث خلاقیت در معماری ساختمان ها می شود چوب و متریال های شبیه به آن هستند .

سایدینگ چوبی ، سایدینگ فایبر سمنت ( سایدینگ فایبر سمنت طرح چوب) از انواع سایدینگ ها هستند که میخواهیم در این مقاله به بررسی آنها بپردازیم.

سایدینگ فایبر سمنت

بر کسی پوشیده نیست که سایدینگ فایبر سمنت، یکی از محبوب‌ترین مصالح برای روکش نما ساختمان‌های مسکونی و تجاری است؛ ماده‌ای که حاصل ترکیب شن، سیمان و فیبرهای سلولزی است. ظاهر یکنواخت و دوام بالا فایبر سمنت، تقلیدی از سایدینگ چوب واقعی است. این محصول در کنار نوسازی ظاهر ساختمان شما، یک سری مزیت‌های دیگر نیز به همراه دارد که می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید.فایبرسمنت برد کنامیت، ضد آب، سبک و ارزان، دارای ابعاد و ضخامت مختلف، قابلیت برش اختصاصی(cnc) و ۱۰۰% تولید داخلی شرکت رزین چوب راش است.

مزایای نمای سایدینگ فایبر سمنت

از جمله مزایای نمای سایدینگ فایبر سمنت نسبت به دیگر مصالح ساختمانی مورد استفاده در نمای ساختمانها می توان موارد ذیل را بیان نمود.
نمای سایدینگ طرح چوب فایبر سمنت مشابه چوب بوده ولی دارای مزایای زیادی نسبت به چوب همانند هزینه نگهداری کمتر، مقاومت در برابر آتش سوزی و هزینه ارزان تر برخوردار است.
– نمای فایبر سمنت طرح چوب در نمای سایدینگ دارای خواص انعطاف پذیری بیشتری نسبت به سایر مصالح ساختمانی مورد استفاده در نمای ساختمان مانند چوب، کامپوزیت و یوپی وی سی است از اینرو امکان ارائه ایده های خلاقانه معماری در این نوع نما وجود دارد.
– فایبر سمنت طرح ساده مشابه کامپوزیت و سرامیک بوده و می تواند جایگزین آنها گردد. نکته قابل توجه این است که فایبر سمنت طرح ساده همانند کامپوزیت خاصیت صنعتی بودن محیط را القا نمی کند لذا در واحدهای مسکونی پذیرفته شده است.
– فایبر سمنت در مقایسه با سرامیک وزن کمتری داشته و با توجه به زیرسازی استاد و رانر بکار رفته در آن ایمنی بیشتری نسبت به سرامیک دارد. این خاصیت نمای سایدینگ فایبر سمنت و دیوارهای داخلی موجب حفاظت ساختمان در برابر زلزله و عوامل طبیعی می شود.
فایبر سمنت طرح چوب در نمای ساختمان می توان به قابلیت رنگ پذیری آن اشاره نمود که پس از گذشت چند سال امکان رنگ آمیزی دوباره و ایجاد تنوع در نمای سایدینگ را برای شما فراهم می آورد.
از دیگر مزایای نمای فایبر سمنت (سمنت برد) میتوان به رنگ پذیری این محصول اشاره نمود که امکان ایجاد تنوع در نما بعد از چندین سال را فراهم خواهد آورد.در پایان میتوان به ایجاد انواع طرح ها و گره ها توسط سی ان سی روی ورق های فایبر سمنت اشاره نمود.

در مورد سایدینگ فلزی هم بخوانید.

سایدینگ فایبر سمنت

نمای سایدینگ طرح چوب

نمای سایدینگ طرح چوب بدین صورت اجرا می گردد که صفحات سیمانی الیاف دار بصورت افقی و با همپوشانی صفحات بالایی و پائینی بر روی یکدیگر قرار گرفته بطوریکه جهت شیب آن به سمت بیرون می باشد. با این روش علاوه بر زیبایی فوق العاده نمای طرح چوب سایدینگ امکان محافظت ساختمان در برابر شرایط نامساعد جوی و هدایت آب ناشی از باران به بیرون ساختمان فراهم می گردد. با توجه به کاربرد صفحات سیمانی الیاف دار طرح چوب در نمای سایدینگ این پانل ها در ابعادی همانند الوارهای چوب و طول بلند (معمولا ۳ متر)، ضخامت ۸ میلیمتر و در طرحهای متنوع مانند طرح مقطع الوار برش خورده و رنگهای مختلف تولید و عرضه می گردند.

پانل های فایبر سمنت طرح چوب جایگزین ایده آل برای الوارهای چوب بشمار می روند. این صفحات فایبر سمنت موجب کاهش مصرف چوب شده و مشکلات ناشی از مصرف چوب مانند پوسیدگی، نفوذ حشرات و موریانه، آتش سوزی و تعمیر و نگهداری محصولات چوبی را ندارند. با توجه به زیرسازی استاد و رانر در زیر نمای فایبر سمنت برد و نمای سایدینگ اینگونه نماها از استحکام و کارایی فوق العاده در محافظت از ساختمان بر عهده دارند.

پانل فایبر سمنت  از سیمان ، سیلیس و الیاف فرآوری شده تهیه شده است و با طرح برجسته شیار های چوب ، جایگزین بسیار مناسبی برای الوار های چوبی جهت استفاده در نمای ساختمان است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تولید گچ برگ ، پیچ اس اس بی هم بخوانید.

سایدینگ چوبی

سایدینگ چوبی، انتخابی سنتی برای فضاهای بیرونی بزرگ و کوچک که همواره یک ماده ساختمانی محبوب بوده است. با این روکش، طرح‌های زبر، رنگ‌های غنی و رنج وسعیی از مزایای کاربردی را به خانه‌تان هدیه کنید. پروفایل‌های مختلف این محصول، مکمل سبک معماری خانه شما خواهد بود؛ طیف طلایی تا کهربایی آن‌، گرما را مهمان خانه شما می‌کنند و یک نمای بصری آرام را نوید می‌دهد.

انواع سایدینگ چوبی

برای خلق یک نمای بیرونی زیبا نگران نباشید؛ انواع متنوع این محصول، سلیقه شما را راضی خواهد کرد. در این قسمت، نگاهی کوتاه به بعضی از فرمت‌های موردپسند عموم مردم، می‌اندازیم.

سایدینگ چوبی اریب و شیب‌دار

هر یک از قطعات این محصول را با اره و تحت زاویه خاصی برش می‌دهند تا یک کوه شکل بگیرد؛ کوهی که شیبش از بالا به پایین کاهش یابد. این سایدینگ را به‌صورت افقی کار می‌کنند و قطعات دارای هم‌پوشانی هستند تا یک خط سایه ایجاد شود.

سایدینگ چوبی کانال

این روکش، زیرمجموعه سایدینگ های لب‌به‌لب است که آن را به‌صورت افقی، عمودی یا اریب می‌چینند. در این فرمت، لبه هر پنل روی پنل بعدی قرار می‌گیرد تا یک کانال ایجاد شود. این نوع سایدینگ چوبی، دارای طبیعتی سازگار با انقباض و انبساط ناشی از شرایط دما و رطوبت است.

سایدینگ چوبی کام و زبانه

این سایدینگ را هم در فضاهای داخلی و هم خارجی پیدا می‌کنید. سیستم نصب آسان و نمای نسبتاً درخشانی دارد. این محصول را می‌توان به‌صورت افقی، عمودی و اریب نصب کرد.

سایدینگ چوبی مسطح

نمای تازه و دکوری این سایدینگ در عرض، بافت، شکل و سایزهای مختلف عرضه می‌شود. این روکش را می‌توان به‌صورت تک ردیفی نصب کرد؛ هر صفحه در بالای صفحه دیگر قرار می‌گیرد مانند صفحات روکش بام. البته امکان نصب دو ردیفه نیز وجود دارد؛ در این حالت یک خط سایه ایجاد می‌شود زیرا به همراه صفحات، یک زیر ردیف نیز قرار داده می‌شود.

سایدینگ  چوبی تخته

تخته‌های چوبی، یک چشم‌انداز روستایی را برای خانه شما به ارمغان می‌آورند چون در مقایسه با خطوط تمیز سایدینگ مسطح، سطحی زبر و ظاهری نامنظم دارند. این محصول، بیشتر در بین خانه‌های ساحلی برای خود جا باز کرده است. برای نصب آن از روش یک یا دو ردیفی استفاده کنید.

سایدینگ فایبر سمنت طرح چوب

مزایای استفاده از فایبر سمنت برد 

قدرت گرفتن ساخت و ساز و افزایش پنج برابری ساختمان سازی ، معماران و ساختمان سازان را بر آن داشت تا از مصالحی نوین و سریع در پیشبرد کار خود استفاده کنند . از جمله این مصالح ساختمانی می توان به فایبر سمنت برد اشاره کرد.
استفاده از فایبر سمنت برد برای ساختمان سازان از چند جهت دارای مزیت است که در زیر به ان شاره خواهیم کرد :
• در هرکجا که لازم باشد ساختمانهائی سریع ٫ایمن ٫ زیبا و با کیفیت ایجاد شود سازه های LSF با فایبر سمنت برد استفاده میشود.
• سرعت کار تا ۵ برابر افزایش مییابد.
• بعلت سبکی وزن مصالح امکان تهیه سریع و حمل آن از راههای دور با هزینه کم مقرون به صرفه میباشد.
• بعلت مقاومت بالا ایمنی بهتر سازه در برابر بلایای طبیعی تامین میشود.
• حفظ سلامتی مصرف کننده بعلت عدم وجود گازهای متصاعد شده.
• مقاومت در مقابل اتش سوزی.
• تولید در کارخانه مطمئن تر از ساخت و ساز در کارگاه میباشد.
• براین اساس هر گونه ساختمان یا سازه ای که با فایبر سمنت تولید گردد میتواند نیازهای ضروری را سریعا براورده نموده میتواند سازه ای مطمئن وپایدار باشد.

مهام تجارت نماینده رسمی گچ برگ باتیس عرضه کننده انواع سایدینگ در این. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
 


ارسال نظر درباره این موضوع