سایدینگ چیست؟

سایدینگ در نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار گرفته و هدف از به کارگیری آن هدایت آب به بیرون از ساختمان، محافظت از ساختمان در برابر شرایط جوی و در نهایت زیبا سازی ساختمان می باشد. در طراحی سایدینگ صفحات به صورت عمودی و افقی بر روی یکدیگر قرار می گیرند.

سایدینگ چیست ؟

سایدینگ به مصالح ساختمانی گفته می شود که در بام یا نمای خارجی خانه ها یا ساختمان های ویلایی به منظور هدایت آب به خارج از ساختمان یا پوسته نما ، محافظت از ساختمان در برابر شرایط نامساعد آب و هوایی و همچنین زیباسازی نمای خارجی ساختمان به کار می رود.
نمای سایدینگ ممکن است با قرارگیری صفحاتی از مصالح به صورت عمودی و یا افقی شکل گیرد.در هر حال مهمترین وظیفه نمای سایدینگ جلوگیری از نفوذ باد و باران از طریق درز قطعات پوششی نما به داخل ساختمان است که با روشهای مختلفی از جمله اورلپ کردن (Overlapping) ، پوشاندن و آب بندی درزها (Covering or Sealing the Joints) و یا با استفاده از درزهای پیچیده (Interlocking Joints) نظیر کنج های کوژ و کاو و یا کام و زبانه ای انجام می گیرد.

نمای سایدینگ چیست؟

نمای سایدینگ به پوششی گفته میشود که بر روی دیوارهای اطراف یک ساختمان قرار میگرد. از جمله وظایف اصلی و مهم سایدینگ آب باران را به بیرون هدایت می کند و همچنین از شرایط جوی نامساعد و ناپایدار جو محافظت می کند. نمای فایبر سمنت که با عنوان طرح چوب مطرح می شود با زیبایی منحصر به فرد خود می تواند جایگزین مناسب چوب باشد که دارای رویکرد بهتری نسبت به چوب طبیعی یا خام دارد.همچنین نمای سایدینگ به علت نمای خاص و جذابی  که دارد جلوه زیبا و خیره کننده ای به ساختمان می دهد.
در طراحی نمای سایدینگ مصالح ساختمانی به صورت صفحاتی عمودی و یا افقی بر روی هم قرار گرفته به نحوی که توانایی هدایت آب و محافظت از ساختمان در برابر باد و باران و در کل شرایط جوی را داشته باشد.

نمای سایدینگ

 از دوران گذشته انسان از شاخ و برگ درختان برای پوشش سقف پناهگاه های خود استفاده می کرد و با طراحی نسبتا شیبدار بام سبب هدایت باران به بیرون از پناهگاه می کردند. با پیشرفت انسان مصالح ساختمانی دیگری مانند چوب، سنگ، ورقهای آهنی، پلاستیک، صفحات سیمانی آزبست دار و در آخر فایبر سمنت برد به عنوان یکی از مصالح ساختمانی مناسب جهت نمای سایدینگ استفاده می شوند. یکی از انواع طرحهای فایبر سمنت برد که در ساخت نمای سایدینگ کاربرد زیادی دارد فایبر سمنت برد طرح چوب است. این نوع صفحات سیمانی الیاف دار با ظاهری شبیه چوب و دارای خواص و ویژگیهای به مراتب بهتر از چوب به عنوان پوششی دکوراتیو و زیبا در نمای ساختمانهای لوکس و ویلایی بکار می روند. نمای طرح چوب فایبر سمنت برد با طرح های متنوع و زیبا و قابلیت رنگ پذیری و تطابق با دکوراسیون محیط انتخابی ایده آل برای نمای سایدینگ بشمار می روند.

سایدینگ

در مورد دیوارپوش پی وی سی هم بخوانید.

 

نمای سایدینگ طرح چوب

نمای سایدینگ طرح چوب به این صورت اجرا می شود.که صفحات سیمانی الیاف دار بصورت افقی و با همپوشانی صفحات بالایی و پائینی بر روی یکدیگر قرار گرفته به نحوی که سوی شیب آن به سمت بیرون می باشد.
با این روش علاوه بر زیبایی فوق العاده نمای طرح چوب سایدینگ امکان حفاظت ساختمان در برابر شرایط نامساعد جوی و هدایت آب ناشی از باران به بیرون ساختمان فراهم می شود.
با توجه به کاربرد صفحات سیمانی الیاف دار طرح چوب در نمای سایدینگ این پانل ها در ابعادی همانند الوارهای چوب و طول بلند (معمولا ۳ متر)، ضخامت ۸ میلیمتر و در طرحهای متنوع مانند طرح مقطع الوار برش خورده و رنگهای مختلف تولید و عرضه می گردند.پانل های فایبر سمنت طرح چوب جایگزین ایده آل برای الوارهای چوب بشمار می روند.
این صفحات فایبر سمنت موجب کاهش مصرف چوب شده و مشکلات ناشی از مصرف چوب مانند پوسیدگی، نفوذ حشرات و موریانه، آتش سوزی و تعمیر و نگهداری محصولات چوبی را ندارند.

کاربرد سایدینگ:

•     نمای خارجی ساختمان های ویلایی
•     کانکس 
•    ساختمان های پیش ساخته ( LSF )
•    نمای ساختمان های چند طبقه و آپارتمانی 

مزایای سای دینگ 

•    سادگی و سرعت نصب
•    قیمت مناسب
•    طول عمر زیاد
•    شستشوی ساده
•    زیبایی چشم گیر 
•    سبک سازی وزن ساختمان 

مشخصات فنی سایدینگ :

•    ضخامت : 1.2 میلی متر
•    طول هر شاخه : 6 متری 
•    عرض مفید : 20 سانت

سایدینگ


انواع سایدینگ

همان گونه که اشاره شد، سایدینگ در نمای خارجی ساختمان مورد استفاده قرار گرفته و هدف از به کارگیری آن هدایت آب به بیرون از ساختمان، محافظت از ساختمان در برابر شرایط جوی و در نهایت زیبا سازی ساختمان می باشد.  سایدینگ انواع مختلفی دارد. از جمله آن ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

سایدینگ فلزی

نمونه ای از مصالحی که می توان از آن برای ساخت سایدینگ استفاده کرد، صفحات فلزی می باشد. در ساخت این مدل سایدینگ از ورق های گالوانیزه استفاده می شود. سایدینگ فلزی در رنگ های مختلف قابل دسترس می باشد. هم چنین این گونه سایدینگ ها در طرح های مختلفی از جمله طرح چوب و غیره موجود می باشند.

سایدینگ چوبی

چوب نمونه ای از المان های طبیعی است که می توان از آن برای ساخت سایدینگ استفاده کرد. اگرچه استفاده از این المان زیبایی منحصر بفردی به همراه دارد، اما در کنار آن محدودیت هایی نیز دارد.

سایدینگ فایبرسمنت

نمونه ای از بهترین مصالحی که می توان از آن ها در ساخت سایدینگ استفاده کرد، فایبرسمنت یا صفحات سیمانی می باشد. فایبرسمنت ها در انواع و طرح های مختلف در دسترس می باشند.

قیمت سایدینگ

سایدینگ یکی از مصالحی است که میتواند برای نمای خارجی ساختمان ها به کار برود.این نما بسیار زیبا و جدید است به همین جهت مورد استقبال زیادی قرار گرفته است. برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت سایدینگ و همچنین دریافت اطلاعات بیشتر در مورد این محصول با مشاوران ما در مهام تجارت تماس بگیرید.


 


ارسال نظر درباره این موضوع


  • مرادب (دو شنبه, 30 تیر 1399 ساعت 05:20:28)
    من ده سال پیش از سایدینگ برای زیر بالکن خونه استفاده کردم روز به روز قشنگتر نشون میده خیلی هم راضی هستم که

    • مدیر سایت (دو شنبه, 07 مهر 1399 ساعت 11:22:03)

      سایدینگ مثل تمام محصولات دارای جنس خوب و بد هست و اگر شما یک سایدینگ با کیفیت تهیه کنید حتما سال ها میتونین ازش استفاده کنین . ممنون از حسن انتخابتون.